W obecnych czasach nadwaga i otyłość to już poważny problem. Niestety dotyka on ludzi coraz młodszych. W chwili obecnej już 30% dzieci w wieku szkolnym w samym województwie mazowieckim ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. A wszystko zaczyna się w domu...

Prywatnie jestem mamą dwóch córek i wiem, że każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Niestety żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu dla naszych pociech, w tym również na przekazanie im co robić, by cieszyć się zdrowiem na długie lata. Dzieci obserwują rodziców, to z nich czerpią przykład i jeśli widzą, że rodzic je w pośpiechu, byle co, byle jak, byle szybko, to przejmuje takie same nawyki. To niestety będzie rzutowało na ich zdrowiu w życiu dorosłym. Należy pamiętać, że okres dzieciństwa to czas kształtowania nawyków żywieniowych i dlatego od najmłodszych lat należy nad tym pracować.

Tutaj zaczyna się rola dietetyka. Aby pomóc rodzicom w walce z nadmierną masą ciała ich dzieci należy rozpocząć pracę z samymi rodzicami. To właśnie rodzicom przekażę informacje odnośnie tego, co powinno jeść ich dziecko, kiedy i w jakich ilościach. Podpowiem jak uatrakcyjnić posiłki, by warzywa i owoce nie były koszmarem dzieciństwa. Pokażę jakie techniki kulinarne wykorzystywać, by było smacznie, ale i zdrowo dla całej rodziny. Prawdopodobnie niewiele osób ma czas, by spędzać w kuchni całe godziny, dlatego podpowiem jak przygotowywać pożywne i wartościowe posiłki dla całej rodziny nie tracąc na to zbyt dużo czasu.

Zapraszam wszystkich, którym nie jest obojętne przyszłe zdrowie ich dzieci, a także wszystkich dorosłych, rodziców, opiekunów, którzy chcą dowiedzieć się jak odżywianie może poprawić ich stan zdrowia i sprawność fizyczną.