Nazywam się Małgorzata Słomka i jestem dyplomowanym dietetykiem.

                                                                                                                                                                                                                      

 

W 2000 roku ukończyłam studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunku Technologii Żywności. Moje kroki zawodowe skierowałam na wiele lat w kierunku lotnictwa, pracowałam jako stewardesa. Dzięki tej pracy poznałam zwyczaje żywieniowe, nawyki i sposób życia wielu kultur. Nauczyłam się asertywności, empatii i indywidualnego podejścia do każdej osoby.

Zdrowy styl życia towarzyszył mi zawsze. Kiedy na świecie pojawiła się moja pierwsza córka zrozumiałam jak bardzo zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i ogólnie pojęty zdrowy styl życia jest ważny już od pierwszych chwil życia, w tym również dla kobiet w ciąży. Chcąc usystematyzować i poszerzyć swoja wiedzę zdecydowałam się na studia podyplomowe. Powróciłam na swoją macierzystą Uczelnię, czyli SGGW, gdzie ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego.

Dietetyka jak każda dziedzina dotycząca człowieka, wymaga ciągłego pogłębiania wiedzy, szukania nowych rozwiązań i możliwości, ciągle są nowe badania, interpretacje ich wyników, dlatego wiele czasu poświeciłam na kursy i szkolenia, by pogłębiać jeszcze bardziej swoją wiedzę. 

Pomagam zarówno dorosłym jak i dzieciom. Niestety coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z nadmierną masą ciała, złe nawyki żywieniowe wyniesione z domu, brak aktywności fizycznej i odpowiedniej edukacji - wszystko to wpływa na rozwój coraz większej ilości chorób.

Szczegółowo przeprowadzony wywiad oraz analiza składu ciała pozwalają na dokładne dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdej osoby, w zależności od płci, wieku, rodzaju wykonywanej pracy, aktywności fizycznej.

 

Zakres moich usług to:

- analiza składu ciała, analiza nawyków żywieniowych

- indywidualne zalecenia żywieniowe- dietoterapia dzieci i dorosłych z nadwagą lub otyłością                                              

- konsultacje dla osób z niedowagą

- konsultacje w chorobach dietozależnych

- konsultacje dla kobiet w ciąży i matek karmiących

- edukacja w zakresie zdrowego odżywiania

- wsparcie i motywacja

Zapraszam !